«رستوران مسلم»، غذاهای ایرانی‌پسند در دل «بازار تهران»

خوشمزه‌گردی

چنگال را به کنارهٔ تکه گوشت بزرگ روی باقالی پلویی که بخار از آن بلند می­‌شود می­‌کشی، خرده‌های گوشتِ حسابی پخته شده، بی هیچ زحمتی از روی برنج‌­ و باقالی ­‌ها سر می­‌خورد به کنارهٔ بشقاب. لیمو را که می‌­چکانی عطر آن با بوی گوشت، برنج ایرانی و زعفران ته‌­ دیگ روی غذا قاطی می‌­شود و زیر بینی‌­ را قلقلک می‌­دهد. قاشق را به دهان می‌­بری و سلول‌­های چشایی، مزهٔ بی‌­نظیر گوشتی تازه و ترد را آ‌‌‌نچنان به مغز شلیک می­‌کنند که تمام ارتبا‌‌‌‌‌ط‌­های «نورونیِ» تودهٔ خاکستری رنگ توی جمجمه‌ برقرار می­‌شوند و رگ‌­ها خاطره­‌ای ده هزار ساله از لذت خوردن گوشت، توسط پدران در صحراهای آفریقا که روزها گرسنگی کشیده­‌اند تا شکاری درخور به چنگ آورند را توی لوچ‌­های مغز پمپاژ می­‌کنند و «ژنوم» را به حرکت وامی‌­دارند که این خواستنی‌­ترین غذایی است که می‌توانی در قلب تپندهٔ ایران، در جنب‌­وجوش بازار تهران مزه کنی. حالا چشمان خود را بسته­‌ای و نفس می­‌کشی تا هوای نمناکِ مشام پُر شود از بوی غذای خوشمزه‌­ای که تابلوی آن فخرفروشانه روی دیوارهٔ «سبزه میدان» خودنمایی می‌­کند: «ته چین ویژه رستوران مسلم.»

چلوکبابی مسلم در بازار تهران
چلوکبابی مسلم، تجربه‌ای خوش طعم در دل بازار تهران

این داستانِ لذت است، لذتی که از دل بوها، مزه­‌ها و آدم‌­ها می­‌خزد و خود را روی تو آوار می­‌کند تا بفهماند که میان این همه شلوغی هم می‌توانی بال در بیاوری و برای طعمِ ملس و خوشِ زرشک‌­ پلو و عطر گیج­‌کنندهٔ کباب‌ ­هایی که چربی آن­‌ها روی ذغال­‌های گداخته جلز و ولز می­‌کند یا ماهی‌­هایی که تنها روی سبزی پلوهای رستوران مسلم تهران مفتخر هستند که خودخواسته آمادهٔ خوردن شوند، خیال­‌پردازی کنی و قصه­‌های پُر آب­‌وتاب بسازی.

ته چین ویژه رستوران مسلم
خیال پردازی با طعم و عطر ته چین ویژه رستوران مسلم تهران

اگر قصد دارید که یک روز را در بازار تهران بگذرانید، مطمئن باشید که تجربهٔ سرسام‌­آور فشرده شدن در متروی خط یک، شلوغی «ایستگاه پانزده خرداد»، هجوم موتورسوارانِ «چهارراه گلوبندک» و هیاهوی بازار بزرگ را می­‌توانید با چشیدن غذاهای ایرانی و لذیذ رستوران مسلم از حافظهٔ خود پاک کنید. بزر‌‌‌گ­‌ترین امتیاز چلوکبابی مسلم بر خلاف دیگر رستوران‌ های معروف تهران، در سرعت سرویس‌­دهی و سِرو غذای داغ است. اگر از من می­‌شنوید برای آن که رسیدن به لذت مسلم، انباشتی روی تجربهٔ شلوغی بازار نشود و کار به صف و شلوغی سالن رستوران نرسد، زودتر از به صدا در آمدن شکم خود، راهی رستوران مسلم  در بازار شوید.

نمای بازار از رستوران مسلم
تجربه بازار بزرگ تهران با طعم های دلپذیر رستوران مسلم

چطور به رستوران مسلم برویم؟

اگر مقصودتان از بازار رفتن، گشت‌­وگذار است و کار و زمان در درجه دوم اهمیت قرار دارد، همان «ایستگاه امام خمینی» را بالا بیایید، از سایه‌­سار درختان «باب همایون» تا«خیابان صوراسرافیل» لذت ببرید، آنجا سوار بر ماشین‌‌برقی­‌ها تماشاگر دیواره‌­های شهری «ناصرخسرو» شوید و در «خیابان پانزده خرداد» پنج دقیقه به غرب پیاده‌­روی کنید تا به رستوران مسلم در بازار برسید.

اگر سفر شما به بازار بزرگ با تعجیل همراه است، چهارراه گلوبندک از ایستگاه پانزده خرداد بالا بیایید و پنج دقیقه­‌ای به سمت شرق، پیاده از هیاهو و زندگی شهر لذت ببرید تا به سبزه میدان برسید.

رستوران مسلم در بازار تهران
رستوران مسلم، غذاهای ایرانی پسند در دل بازار تهران

در رستوران مسلم چه بخوریم؟

رستوران مسلم ذهن شما را از پیش خوانده که خورشت آسمانی هر انسانی را مادرش روی «دی ­اِن­ اِی» او کدگذاری کرده، پس درچلوکبابی مسلم دنبال خورشت­‌جات نباشید! اما رستوران مسلم تهران برگ برندهٔ خود را در ته‌ چین بهشتی و کباب­‌ های کوبیده، برگ و سلطانی رو کرده و رمزها را در باقالی پلو با گردن و گوشت جای داده است.

باقالی پلو با گردن و گوشت رستوران مسلم
باقالی پلو با گردن و گوشت رستوران مسلم

به چه نکاتی توجه کنیم؟

سعی کنید تا قبل از دوازده ظهر خود را برای نهار مهیا کنید، در غیر این صورت از دیدن صف طولانی رستوران مسلم در بازار وحشت‌­زده نشوید؛ چرا که خیلی زود راه می‌­افتید، صف سریع حرکت می­‌کند و در نهایت، سرو غذا در کسری از زمان و داغِ­ داغ صورت می­‌گیرد.

فضای داخلی رستوران مسلم تهران
رستوران مسلم تهران؛ شلوغ اما صمیمی و دلنشین

از خوردنِ غذا در نزدیک­‌ترین فاصله با همشهریان خود لذت ببرید، این تجربه یکی از انسانی‌­ترین احساسات ممکن در زمانی است که همهٔ ما با هم تنها هستیم.