«پارکینگ پروانه» جمعه‌ها جای پارک ندارد!

بازارگردی

امروز توی پارکینگ پروانه از بوی دود اگزوزها، صدای استارت موتورها و پارکبانی که ماشین‌ها رو مرتب می‌کنه خبری نیست. امروز جمعه‌ است؛ جمعه‌ای رنگی، خالی از چهارچرخه‌های آهنی. جمعه‌ای که پر از همهمۀ آدم‌های مختلفه نه شلوغیِ ماشین‌ها.

پارکینگ پروانه تهران
جمعه های رنگی در پارکینگ پروانه

اینجا پارکینگ پروانه‌ تهران است!

هرکسی با هدفی به پارکینگ پروانه میاد. بعضی‌ها برای کسب درآمد، عده‌ای برای خرید که هرچی بیش‌تر چونه بزنن ارزون‌تر می‌خرن و عده‌ای هم برای گشت‌وگذار و تفریح.

اگه صبح زود، یعنی حدود ساعت ۸ به پارکینگ پروانه جمعه بازار تهران بیاین، کاسب‌ها رو می‌بینین که دارن بساطشون رو پهن می‌کنن تا آمادۀ پذیرایی از مردم بشن. از همون درِ وروردی جمعه بازار پروانه، هر کدوم روی میز یا زمین، پارچه‌ای می‌اندازن و محصولاتی رو که برای فروش آوردن می‌چینن.

غرفه ای در پارکینگ پروانه
دنیایی جذاب در پارکینگ پروانه

کالاهای پارکینگ پروانه از اجناس آنتیک و قدیمی مثل زیورآلات خاص، تمبر، ماشین چاپ و دستگاه‌های قدیمی، گرامافون و صفحه، تابلو، معرق و کارهای چوب شروع می‌شه و به طبقات دوم و سوم که صنایع‌ دستی، محصولات سنتی، چرم و پوست، لباس و زیورآلات مدرن دارن، می‌رسه.

اجناس آنتیک در پارکینگ پروانه
جمعه بازار پروانه، از شیر مرغ تا جان آدمیزاد!

یکی از چیزایی که خانوم‌ها رو به جمعه بازار پروانه جذب می‌کنه، فروش لباس‌ها و مانتوهای زیبا و سنتی با قیمت‌های ارزونه. البته توی پارکینگ پروانه به غیر از این‌ها،‌ پریز برق و دستگیرۀ در و از این قبیل اقلام هم می‌فروشن. حتی برای کودکانِ کار هم طرح‌ های حمایتی راه انداختن و بهشون کمک می‌کنن.

مانتو و شال در پارکینگ پروانه
غرفه های جذاب پارکینگ پروانه برای خانم ها!

در پارکینگ پروانه حواسمان به چه چیزهایی باشد؟!

توی پارکینگ پروانه تهران باید حواستون به یه سری نکات باشه، یکی سالم بودن کالایی که می‌خرین و دومی، قیمت‌ کالاها. بعضیها از ندونستن شما سوءاستفاده می‌کنن، کلی پول اضافه به جیب می‌زنن و شما ممکنه دیگه نتونین پیداشون کنین.

نکتهٔ دیگه‌ای که حتماً باید حواستون بهش باشه اینه که مراقب وسایلی که همراه دارین باشین چون ازدحام جمعیت توی پارکینگ پروانه از یه ساعتی به بعد خیلی زیاد می‌شه و خطراتی برای وسایل شما ممکنه پیش بیاد!

ازدحام جمعیت در پارکینگ پروانه
ازدحام جمعیت در پارکینگ پروانه

همه جور آدمی اینجا هست!

پیر و جوون و زن و مرد فرق نداره، همه برای خرید، فروش و یا تفریح به پارکینگ پروانه میان. حتی یه وقت‌هایی می‌تونین توریست‌ ها رو تو پارکینگ پروانه تهران ببینین که برای دیدن فرهنگ‌های مختلفی که توی جمعه بازار پروانه هست میان و برخی اجناس قدیمی رو به عنوان سوغات می‌خرن. بعضی وقت‌ها هم خارجی‌ها توی پارکینگ پروانه غرفه می‌گیرن و مشغول فروش می‌شن؛ مثل یک آقای آلمانی که گاهی همراه با مترجمی که داره به جمعه بازار پروانه میان و صنایع دستی و هنری این آقا رو می‌فروشن.

صنایع دستی در پارکینگ پروانه
پارکینگ پروانه، مکانی جذاب برای توریست ها

ظهرها در پارکینگ پروانه

نزدیک ظهر که پارکینگ پروانه شلوغ‌تر می‌شه، ضعیف بودن سیستم تهویه کم‌کم خودش رو نشون می‌ده! حتی دیگه صدای موسیقی خاصی که توی هر طبقه پخش می‌شه رو هم نمی‌شه شنید. اما اگه حالتون بد شد و نیاز به کمک داشتین، می‌تونین به اورژانس پارکینگ پروانه تهران مراجعه کنین. اگر هم خواستین دستی به شکم بکشید و یکم خوشمزه‌گردی کنید، می‌تونین برین رستوران پارکینگ پروانه و آب دوغ خیار خنک تابستونی بخورین تا جگرتون حال بیاد!

چگونه در پارکینگ پروانه غرفه بگیریم؟

قدیم‌ها اگر می‌خواستین که توی پارکینگ پروانه جمعه بازار تهران غرفه داشته باشین، باید صبح خیلی زود توی نوبت می‌ایستادین و اسم می‌نوشتین تا بهتون غرفه بدن. بعداً امکان رزرو تلفنی هم اضافه شد که صد البته مشکلاتی از قبیل اِشغال بودن خطوط رو داشت. اما الان با پیشرفت فن‌آوری‌ها و رواج اینترنت توی ایران، رزرو اینترنتی غرفه‌ های پارکینگ پروانه به صورت شبانه‌روزی امکان‌پذیره، اما شرایطی داره که اون‌قدرها هم راحت نیست.

غرفه عینک فروشی در پارکینگ پروانه
پارکینگ پروانه و غرفه های متنوع آن

شرط اول اینه که باید حتماً کپسول آتش‌نشانی ۴ کیلویی داشته باشین که اگر خدای ناکرده اتفاقی افتاد، به سرعت مانع گسترش آتش بشین. شرط دوم اینه که فقط حق فروش لباس، زیور‌آلات و وسایل آنتیک رو دارین. و شرط آخر، ممنوعیتِ فروش خوراکی و لوازم آرایشه چون نظارت خیلی زیادی لازم داره و توی ازدحام پارکینگ پروانه مدیریت اون امکان‌پذیر نیست.

یکی از فرصت‌هایی که ممکنه توی پارکینگ پروانه تهران به عنوان فروشنده براتون پیش بیاد اینه که بازاریاب‌هایی که برای ارزیابی میان، اجناس شما رو بپسندن و به شما پیشنهاد همکاری بدن. این‌طوری می‌تونین کار خودتون رو گسترش بدین.

غرفه صنایع دستی در پارکینگ پروانه
رنگ ها و طرح ها در جمعه بازار پارکینگ پروانه

قسمت مهم ماجرا: مبلغ اجاره غرفه در پارکینگ پروانه!

هر چقدر به طبقات بالایی پارکینگ پروانه نزدیک‌تر بشین، قیمت اجاره غرفه کم‌تر می‌شه. حداقلِ قیمت غرفه‌ های پارکینگ پروانه ۳۰هزار تومنه. اگر میز و صندلی هم بخواین باید حداقل ۱۰ هزار تومن پرداخت کنین.

ساعت کار و آدرس پارکینگ پروانه تهران

شما تا ساعت ۴ بعدازظهر وقت دارین که توی جمعه بازار پروانه به گردش و خرید مشغول باشین.

آدرس پارکینگ پروانه خیلی سرراسته. برای رفتن به پارکینگ پروانه می‌تونین با «متروی سعدی»، «بی‌ آر تی»، اتوبوس، تاکسی و حتی پیاده  به «خیابون جمهوری»، بین «فردوسی» و «لاله‌ زار»، محل قرار گرفتن جمعه بازار پروانه برین. اگه نظر من رو می‌خواین مترو از همه راحت‌تره چون از مترو تا جمعه بازار پروانه کلاً دو قدم راهه و به ترافیک هم نمی‌خورین.

پارکینگ پروانه تهران
جمعه بازار پارکینگ پروانه، بین فردوسی و لاله زار

اگه تا الان به پارکینگ پروانه نرفتین، پیشنهاد می‌کنم دوستان رو جمع کنین و همه با هم، سری به اونجا بزنین. شاید از اجناسی که داخل جمعه بازار پروانه فروخته می‌شه هم خوشتون بیاد و برای خودتون یا خانواده خرید کنین. شاید هم ایده‌های مختلفی برای ساخت وسایل خاص بگیرین و به شکوفایی خلاقیتتون کمک کنین.

انواع زیورآلات در پارکینگ پروانه
شگفتی های جمعه بازار پارکینگ پروانه را از دست ندهید

ما خیلی خوشحال می‌شیم که اگر به پارکینگ پروانه رفتین، عکس‌ها و خاطراتتون رو توی «کوچه» با بقیه به اشتراک بذارین.