«سینما چارسو»، سینما مجستیک تهران

کوچه‌گردی

یک شهر ساحلی کوچک امریکایی در دهۀ ۱۹۵۰، از آن‌ها که آفتاب درخشانی دارد، مردم آن همه با هم آشنا هستند و شهردار توی کافۀ شهر با مردم صبحانه می‌خورد، شهری که جوانان آن در جنگ جهانی شرکت کرده‌اند و امروز بسیاری از مردم غم نهفته‌ای در دل دارند که شهر آن‌ها جوانان زیادی را در جنگ از دست داده اما به روی خود نمی‌آورند، داستان «فیلم مجستیک» در این شهر می‌گذرد. یکی از جوانانِ از جنگ برگشته، سینمای شهر را بازسازی می‌کند و دوباره روح زندگی را به شهر باز می‌گرداند؛ مانند اواخر دهۀ هشتاد که با بازسازی سینمای سوختۀ «آزادی»، تهران قدم در راه سینما مجستیک گذاشت. بازسازی سینما آزادی و اقبال دوبارۀ مردم به آن، سرمایه‌گذاران را به سمت ساخت سینماهای مدرن در تهران جذب کرد و اینگونه شد که «پردیس ملت»، «پردیس کوروش» و «سینما چارسو»، رونق دوباره‌ای به فضای سینما دادند و یادآور صف‌های طولانی دهه‌های پنجاه و شصت سینماهای تهران شدند.

صف مردم در سینما چارسو
صف‌های طولانی و رونق سینماها

پردیس چارسو، از موبایل تا سینما!

سینما پردیس چارسوی تهران در بین این سینماها یک سر و گردن بالاتر است. به جرأت می‌توان گفت که سینما چارسو با کیفیت بالای سالن‌ها، تکنولوژی تصویر و صدای دیجیتال، بهترین سالن‌های سینماهای ایران را دارد.

ساختمان چارسو یک بازار موبایل است که دو طبقۀ بالای آن یعنی طبقات شش و هفت به سایت فرهنگی-هنری اختصاص داده شده است.

بازار موبایل چارسو
سینما و موبایل در بازار چارسو

طبقۀ ششم ساختمان چارسو یک لابیِ فرهنگیِ سه هزار متری برای ارائۀ کارهای هنری، نمایشگاه‌ها و پرفورمنس‌ها است. اگر زمان فیلم دیدن خود را خوب تنظیم کنید احتمالاً در هفته می‌توانید گروه‌هایی از هنرمندان را ببینید که به شیوه‌های غافلگیرکننده به ارائۀ اَکت‌های هنری می‌پردازند. در چهار طرف این طبقه با قاب‌های بی‌نظیری از افق تهران مواجه می‌شوید که معماران این بنا با کوتاه کردن ارتفاع سقف در این طبقه و نورپردازی‌ ها، با این افق زیبای شهری بازی کرده‌اند. در طراحی چارسو به رنگ‌ها، دیواره‌ها، چیدمان و نورپردازی‌ ها کاملاً فکر شده است. شما به عنوان فردی که از یک ساختمان شهری بهره می‌برید، با کمی نشستن در لابی سینما چارسو، پی می‌برید که به جزئی از فضا بدل شده‌اید. این‌جا علاوه بر فیلم و سینما، اتمسفر محیط نیز شما را تحت ‌تاثیر قرار می‌دهد.

سالن‌ های سینما چارسو

سالن‌ های سینما چارسو از سطح کیفی بسیار بالایی برخوردار هستند و شیوه‌های آکوستیک‌سازی آن‌ها به حدی مطلوب است که با بسته شدن در سالن‌ها کوچک‌ترین صداها قابل تشخیص هستند. قبل از ورود به سالن سینما رنگ قرمز راهروهای طبقۀ هفت و قاب تصاویر نوستالژیک سینمای ایران، سوژۀ خوبی برای عکاسی هستند.

سالن‌های شش‌گانۀ سینما چارسو با ظرفیت هزار نفر، سالن‌هایی چند منظوره هستند که تمام اَشکال هنرهای نمایشی از جمله تئاتر، نمایش‌نامه‌خوانی و اجراهای چند منظوره را پوشش می‌دهند. کیفیت بالای سینما چارسو باعث شده که جشنواره‌ های جهانی و ملی مانند: «جشنواره فیلم فجر»، «جشنواره سینما حقیقت» و «جشنواره جهانی فیلم کوتاه تهران» در این محیط برگزار شوند. سینما پردیس چارسو جشنواره فجر را هر ساله پوشش می‌دهد و یکی از اصلی‌ترین سینماهای این جشنواره ملی به حساب می‌آید.

جشنواره فیلم فجر در سینما چارسو

خوردنی‌ها در پردیس چارسو

در پایان گردش فرهنگی-هنری خود در چارسو می‌توانید از «فودکورت» طبقۀ پنجم استفاده کنید که از کیفیت سطح بالایی برخوردار است. هر چند که شخصاً «کافه چار» در طبقه دوم ساختمان چارسو را پیشنهاد می‌کنم که هم طراحی داخلی جالب توجه دارد و هم ساندویچ‌های آن طعم‌های جدیدی را به دایرۀ لغات خوشمزه گردی شما اضافه می‌کند.

فود کورت سینما چارسو
فود کورت پردیس سینما چارسو

عکس‌های جذاب در سینما چارسو

در سفر تهران ‌گردی خود به چارسو، نگران خودروی خود نباشید، پارکینگ سینما چارسو جزء معدود پارکینگ‌ های حساب‌کتاب‌دار تهران است که خیال شما را راحت می‌کند. اگر خورۀ سلفی و عکس هستید، از کنار رنگ‌های جیغ طبقات پارکینگ به راحتی عبور نکنید چرا که بک‌گراند خیلی خوبی برای عکس‌ های شما خلق می‌کند!

پارکینگ سینما چارسو
پارکینگ جذاب سینما چارسو!

البته چارسو فرصت عکاسی خلاقانه را باز هم برای شما فراهم می‌کند مثلاً بالکن طبقۀ پنج، افق بی‌مزاحم تهران را دربست در اختیار شما می‌گذارد!

بالکن پردیس چارسو
افق تهران از بالکن سینما چارسو

چارسو یک سینما مجستیک تمام عیار است، این را می‌توانید از چهرۀ راضی آدم‌هایی ببینید که از فضای بی‌نظیر چارسو استفاده کرده‌اند و از حس درونی خود که از این گردش فرهنگی غنی شده‌اید.

آدرس سینما چارسو

برای رسیدن به پردیس چارسو، از روی «پل حافظ جنوبی» در تقاطع «خیابان جمهوری» که رد شوید، ساختمان عجیب پردیس چارسو نه تنها توجه شما بلکه توجه هر رهگذری را جلب می‌کند.

ساختمان پردیس چارسو
ساختمان پردیس چارسو در مرکز تهران

سایت سینما چارسو هم وب‌سایت به روز و کاملی است که می‌توانید اطلاعات کاملی از برنامه‌ های سینما چارسو به دست آورید و بلیط آنلاین تهیه کنید.